Müsli tyčinka čokoládová

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Velmi zdravé a snadno připravitelné tyčinky. Poskytují tělu výživné látky z nichž tělo získává energii. Na rozdíl od kupovaných neobsahují žádné cukry ani přídatné látky. Ideální pro sportovce či děti jako zdravá svačinka.

na cca 10 ks

1 š datlí

½  š mandlí

2 PL kakaa

2 PL len nebo chia

4 PL kokosu

špetka soli

1 banán

1 čl citronové šťávy

½ š pohanky

špetka zázvoru - nemusí být, ale v zimě je výborné ho přidat - prohřívá organismus a působí proti nachlazení

 

š= šálek, hrneček,  PL = polévková lžíce,  čl = čajová lžička

Mandle a pohanku  manočíme každé zvlášť přes noc do studené vody. Ráno vodu slijeme.

Datle a mandle umeleme na masovém strojku nebo umixujeme. Nemusí to být úplně najemno. Banán rozmačkáme vidličkou s citronovou šťávou na kaši. Přidáme k datlím s mandlemi a přidáme ostatní ingredience. Promícháme a pořádně rukama prohněteme. Těsto by mělo být tuhé, lepivé, držet pohromadě. Je-li moc řídké, přidáme kokos, je-li naopak příliš tuhé, přidáme trochu vody.

Přendáme těsto na plech či plát sušičky a rukama z něj vytvoříme obdélník - kratší strana asi 10 cm a tlouštka max. 1 cm. Ostrým nožem nařežeme na jednotlivé tyčinky.

Sušíme v sušičce na teplotu 42oC po dobu 6 hodin nebo pečeme v troubě - teplota max. 150oC, trvá to asi 3/4 hodiny až hodinu.

Hotové tyčinky buď skladujeme v lednici, vydrží asi týden, nebo můžeme uložit do mrazáku a vyndavat postupně dle potřeby.